Armia Niepodległego Królestwa Podlasia (Królestwa Nowego Podl)

Obecnie Królestwo znajduje się w stanie pokoju ze wszystkimi sąsiadami, jednak na wzór innych krajów również i u nas utrzymywana jest armia na wypadek ewentualnego zagrożenia, jednostki wojskowe i poligony zlokalizowane są pod Białymstokiem, Suwałkami oraz w okolicach Siemiatycz. Przeprowadzane są tam szkolenia dla żołnierzy. Baza Wojskowa nr 1 w której znajduje się cały sztab operacyjny i dowództwo usytuowana jest na ogrodzonym terenie obejmującym 300ha w okolicach Bielska Podlaskiego, tam też mieszczą się hangary lotnicze oraz ciężki sprzęt bojowy co stanowi 75% zasobów wojskowych Królestwa. Pozostały sprzęt znajduje się w Bazie Wojskowej nr 2 przy Jednostce Wojskowej w Suwałkach.  
Sprzęt wojskowy Niepodległego królestwa Podlasia ----> tutaj!
W najbliższym czasie pojawią się informacje o manewrach i ćwiczeniach wojskowych.

Informacje o służbie wojskowej na stronie Służby Publiczne ----> służby publiczne

 

Baza Wojsk Paktu Leblandzkiego na terenie Królestwa
 Dnia 20 października rozpoczęła się modernizacja Bazy Wojskowej nr 2 (w okolicach Suvałk) w celu przystosowania jej do stacjonowania i ćwiczeń blisko 2000 żołnierzy państw Paktu Leblandzkiego oraz z nim sprzymierzonych. Sprzęt wojskowy został przetransportowany do Bazy nr 1, podobnie jak większość stacjonujących tu żołnierzy. Planowany termin zakończenia modernizacji bazy - 1 grudnia 2004 r. Będzie znajdowała się ona pod dowództwem Paktu. Poniżej przedstawiamy plan rozbudowy Bazy nr 2.

 DANE O BAZIE WOJSKOWEJ NR.2 :

max. ilość stacjonujących żołnierzy - 2000

2 pasy startowe dla samolotów bojowych, lądowisko dla helikopterów

hala do ćwiczeń - 20 x 18 m. z najnowocześniejszym sprzętem

poligon blisko 80 x 20 m, różne typy środowiska

czterogwiazdkowy hotel wojskowy, boisko, basen

najwyższej klasy sprzęt komputerowy

laboratorium chemiczne

 

Baza Wojsk Paktu Andreterskiego na terenie Królestwa
Dnia 1 czerwca rozpoczęła działalność trzecia baza wojskowa Na terenie Królestwa Nowego Podlasia, przeznaczona do użytku armii Paktu Andreterskiego. Trzy bazy wojskowe na terenie tak małego państwa to oczywiście dużo, nie świadczy jednak o intensywnym zbrojeniu się Królestwa i jakichś planach wojennych - spełniane są jedynie wymogi uczestnictwa w Pakcie. Baza wojskowa nr. 3 zlokalizowana została w okolicy miejscowości Brzezina nad zbiornikiem Siemianówka, tuż przy granicy z Białorusią co może mieć znaczenie strategiczne. Ma być w całości oddana do dyspozycji Paktu i podlegać bezpośrednio pod władze Andreterry. 

 
Widok na budynki bazy wojskowej nr. 3

Dane techniczne o bazie: Baza może pomieścić maksymalnie 800 żołnierzy (+ dodatkowych 500 w namiotach). Na jej terenie znajduje się poligon doświadczalny, tor strzelniczy, oraz hala sportowa i boisko. Dodatkowe budynki znajdują się w odległości 5 km od bazy nad  Zbiornikiem Siemianówka - są to głównie obiekty wypoczynkowe oraz  służące do ćwiczeń związanych ze środowiskiem wodnym, oraz hangar na motorówki i łódź podwodną. Na terenie bazy znajduje się pas startowy dla samolotów F-16 oraz lądowisko dla helikopterów. Baza jest obecnie przygotowana na zakwaterowanie 500 żołnierzy Paktu Andreterskiego wraz ze sprzętem oraz pojazdami i samolotami. Z ramienia Królestwa Nowego Podlasia funkcjonuje tam 200 osobowy oddział żołnierzy ( w tym jednostka elitarna sił zbrojnych NKP  oraz eksperymentalna dywizja żeńska. Oddziały te podlegają pod władze Królestwa,  jednak baza jest do dyspozycji armii Paktu Andreterskiego i to ona ma decydujący głos w funkcjonowaniu bazy. Na wyposażeniu bazy wojskowej nr. 3 znajduje się 5 czołgów, 2 polskie helikoptery Huzar i Sokół, 3 samoloty F-16, oraz 10 samochodów terenowych marki Jeep, 12 łodzi motorowych, jacht i łódż podwodna. Pozostałą część sprzętu dostarczy wraz ze swoimi żołnierzami Pakt Andreterski. 


Sprzęt wojskowy w bazie nr. 3

 
W bazie nr. 3 służy eksperymentalna dywizja żeńska :-)


Stan Gotowosci Wojsk Paktu Leblandzkiego.

Aktualny Stopien Gotowosci.

Prosze kliknac wskaznik "DEFCON" aby poznac szczegoly dotyczace stanu gotowosci Paktu.

Wkrótce pojawią się informacje o manewrach wojskowych i innych działaniach podejmowanych przez wojska Paktu Leblandzkiego

                                                                                Strona Główna